Ziņas
Kalendārs
Nolikums
Noteikumi
Pieteikuma formas
Rezultāti
Starta nummuri
 
17/02/2015
Skijorings Red bull

 

 

   Februāra otrā nedēļas nogale aizvadīta skijoringa noskaņās - 14. februārī Raiskumā norisinājās Latvijas Čempionāta skijoringā trešais posms, bet 15. februārī Cēsīs notika pēdējo gadu visplašāk apmeklētais skijoringa pasākums RED BULL Twitch'n'Ride.

   Lieliskie laikapstākļi un profesionāli sagatavotā trase ekstrēmajām skijoringa sacensībām ļāva notikt visaugstākajā līmenī, bet skatītāju skaits bija mērojams tūkstošos:

   "Bija ļoti laba, tehniska trase, kuru sportisti atzina par ļoti labu esam. Visiem vairāk vai mazāk patika - neskatoties uz to, ka bija daudz visādu tramplīnu, kur varēja palēkties - daži arī manā uztverē bija bīstami, bet nopietnu traumu nav. Tas arī ir ļoti labi. Galvenais, ka sportisti ir "uz pekām" un varēs turpināt cīnīties par saviem nākošajiem rezultātiem. Es domāju, ka bija ļoti labs laiks, ļoti daudz skatītāju. (..) Šeit bija skatītāju vairāk kā visās iepriekšējās sacensībās. Arī 2013. gada RED BULL pasākumā nebija tik daudz. (..) Es gribētu tā drosmīgi teikt, ka tas ir Cēsīs plašāk apmeklētais pasākums kopumā. Tā, ka vienuviet sanāk tik daudz cilvēku kopā. Neviens koncerts nespēj tik daudz cilvēku sapulcināt, kā skijorings," - komentē trases veidotājs un sacensību direktors Artis Rasmanis.

   Dalībnieki bija pieteikušies tik daudz, ka bija nepieciešams mainīt plānoto dienas kārtību. LMK skijoringa klasē no 61 pieteiktajām ekipāžām fināla dalībnieki tika noskaidroti ar 3 braucienu palīdzību - 13 ātrākās no pirmā un otrā pusfināla brauciena iekļuva finālā, bet pārējiem bija vēl dota iespēja izmēģināt spēkus "pēdējās cerības braucienā", kur 4 ātrākās ekipāžas arī pievienojās finālam. Finālā RED BULL čempiona titulu izcīnīja pašreizējie Latvijas Čempionāta līderi Didzis Gorbenko un Oskars Dzirkalis, aiz sevis atstājot Raivi Eikmani/ Alvilu Laurīti un Andri Štendenbergu/ Egilu Āboliņu.

   MMK klasē pirmajā braucienā trasē devās 39ekipāžas , no kurām izstājās 6, bet otrajā braucienā no 40 ekipāžām finišēja 32. Vienāds punktu skaits abu braucienu kopvērtējumā bija Raivim Eikmanim/Alvilam Laurītim un Edgaram Siliņam/ Arvim Dunkulim, bet noteicošajā, otrajā braucienā, iegūtā pirmā  vieta Eikmanim/Laurītim ļāva iegūt pirmo vietu arī kopsummā. Vienāds punktu skaits abu braucienu summā bija arī Ingum Bērziņam/ Viesturam Stūrestepam un Artūram Brencim/ Mikum Neško. Otrais brauciens veiksmīgāks bija Bērziņam/ Stūrestepam, nodrošinot godpilno trešo vietu.

   MTK 12 ekipāžu vidū pārliecinoši līderi bija Haralds Pauls ar Sandri Meijeru, bet otro vietu (Jānis Mironovs/ Aigars Bitītis)  no trešās ( Jānis Zolmanis/ Toms Vanadziņš) šķīra tikai viens punkts.

    Ievērojams sportistu skaits bija arī LTK klasē - 24ekipāžas . Abu braucienu summā pirmo vietu izcīnīja Mareks Zolmanis/ Dainars Zolmanis. Arī šajā klasē tikai viena punkta atšķirība noteica otrās un trešās vietas ieguvējus - attiecīgi Daigars Štendenbergs/ Egons Pavārnieks un Dainis Gailis/ Oļegs Hatuļevs.

   Pieredzējušais sacensību direktors  un motosportists Artis Rasmanis dažādas skijoringa sacensības Cēsīs un  Cēsu tuvākajā apkaimē organizē jau daudzus gadus, tādēļ sportisti zina, ka trase vienmēr būs interesanta un labi sagatavota, pulcējot daudzus skijoringa cienītājus.

   Paldies jāsaka arī pasākumu organizācijas aģentūrai SIA "BALTIC PROMO", Cēsu klīnikai, SIA "RASMANIS & DANKER", un pasākuma galvenajiem sponsoriem RED BULL.

   Jau nākošajā nedēļas nogalē, 22. februārī Rēzeknē, gaidāms ceturtais Latvijas čempionāta posms skijoringā un ziemas motokrosā. Paralēli sacensībām Rēzeknē notiks "Masļeņicas"  svinēšana ar atrakcijām visai ģimenei. Vairāk informācijas  ŠEIT 

 

Lapā izmantoti
LaMSF dati

 
Atbalsta:

 
Reklāma:
 
Kontakti - Informācija: info @ skijorings.lv